• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu sporo informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w wielkich skupiskach miejskich. Takie wiadomości są bardzo niepokojące. Ci z nas, którzy przynajmniej czasem myślą dalekosiężnie są zobowiązani potwierdzić, że taki problem nie może być banalizowany. Jeżeli każdy pomyślał w jaki sposób może osobiście przyłożyć się do spowolnienia tworzenia zanieczyszczeń, to kłopot w podstawowej mierze zostałby rozwiązany. Co powinno się wziąć pod lupę? Przeanalizujmy jakim opałem ogrzewamy nasze domostwa?

Miał to bezkompromisowo niebezpieczny opał. Jakim materiałem grzewczym należałoby go podmienić? Myślałeś o zaskakujących zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet tworzony jest z trocin drzewnych. Po przetworzeniu doskonale służy do ogrzewania w kominku lub specjalnie zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się dodatkowych obszarów lasu, jedynie zużytkowuje się niepotrzebne skrawki. W takim układzie nie naruszamy środowiska! Materiały te wyróżnia duża wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest bardzo czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach internetowych można zakupić pellet i brykiet wykonany z różnorakich gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał zrobiony z wiórów drzewa dębowego.

Reasumując wspomniane w tekście przypadki koniecznie trzeba pamiętać o czystym powietrzu. Wtedy zawsze dopasujemy opał do aktualnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.