• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej

Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakże nikt nie powiedział, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokół siebie wiele bogatych państw. Ciągle UE jest federacją niesamowicie bogatych państw.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to i tak UE to wielka potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to musimy mieć na uwadze, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie nie można powiedzieć, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie UE to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem dotyczące wielkiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma bardzo duże kłopoty? Trudno jednoznacznie powiedzieć…

Categories: Inne

Comments are closed.